BBC | Sanatın Gücü | Simon Schama’s Power of Art | Tüm Bölümler
Belgeselin ana konusu bugünün sembolleşmiş başyapıtlarının nasıl bir üretim sürecinden geçtiği ve de medeniyetler ile üreticilerinin hayatlarına yaptığı etkilerdir. Bu başyapıtların tarihle iç içe geçerek bugünkü değerlerine ulaştıkları vurgulanır.

Toplam sekiz bölümden oluşan belgesel serisi önemli ressamların hayatlarını ve yapıtlarını anlatır. Belgesellerde Simon Schama’nın müze ve galerilerden yaptığı anlatımın yanı sıra ressamların hayatları da canlandırılmıştır. Ayrıca tarihi görsellerden de yararlanılmıştır.

Facebook sayfamıza davetlisiniz..


Video Yükleniyor..
Belgeseli beğendiyseniz hemen paylaşın!
10940 izlenme
Yorumlar

selmanyus

3 ay önce

Sanatın; topluma etkisinin çok büyük bir etken olduğunu anlatırlarken. Eski Türk sanatçılarımızın, cumhuriyeti ayakta tutan yegane kişiler olduğu şüphesiz. Keza bu dönemde de Türkiye’nin sıkıntılarını aşamamasının en büyük etkeni. Yeni sanatçıların önünün açılmaması ve tabularla, kalıplaştırılarak yargılanan sanatçıların, kendi içlerinde hapis olmalarıdır. Ne tekeleştirilmiş bir görüş açısıyla, ne de sanatçıların; ne önem arz ettiğini anlamayan bir toplumla gelişim olamaz. Bu dünyanın gelişmek için sanatçılara ihtiyaç duyması. Yadırganamaz bir gerçektir.

Yorum yazmak içinGiriş yapmalısınız.

Seri Belgeseller

Facebook'ta Beğen